Ezzel a módszerrel amit most leírok, nem csak képeket lehet készíteni, hanem egyaránt működik a technika fadobozra, ceruzatartóra, és bármire, ami fából van (bizonyos anyagú poharakra is, üvegre, textilre stb.)
Az eljárás lényege a decoupage technika (vagy magyarul szalvétatechnika), amiről ezeken az oldalakon találhattok bővebb leírást:
http://www.nlcafe.hu/otthon/20021212/a_decoupage/
http://www.kiskegyed.hu/kiskegyed-otthona/kiskegyed-otthona/szalvetatechnika-avagy-a-decoupage-titkai-13518
http://a-x.hu/page.php?20
Nos mint látjátok, ez a technika nagyon vékony felületek felragasztására szolgál, mint például a szalvéta. És mivel kishazánkban nemigen árusítanak Sherlockos szalvétákat (sajnos), itt jön a csavar: házilag is lehet nyomtatni rá, mégpedig úgy, hogy egy már színes alapnak leszeded az alsó rétegeit (ami jó esetben fehér), majd celluxszal jól rögzíted egy A4-es papírra (ne legyen ki egyik sarka sem, és nagyon óvatosan kell vele bánni, mert nekem előfordult többször is, hogy bekapta a nyomtató).
Ha kinyomtattad, és megvan az alapod, amire szeretnéd ráragasztani (nekem ovális fából készült képkeretalapom volt hobbiboltból, pár száz forintért meg lehet venni), akkor először annak a felületét nem árt lekenni fehér alapozó festékkel (szintén a hobbiboltban vehetsz ilyet), és csak utána ráragasztani a szalvétát a fenti oldalak segítségével.
Természetesen a technika nem csak szalvétára működik, a lényeg, hogy az anyag minél vékonyabb legyen, és át tudja itatni a decoupage ragasztó. Szóval lehet kisérletezgetni, én szalvétán kívül pauszpapírral csináltam egyszer, de az elég csúnyán hullámos maradt.
(ha valakit érdekel, a keretet úgy csináltam, hogy almazöld akrilfestékkel lefestettem, aztán kétfázisú repesztőlakkal kirepesztettem a felületét.)
Tudom, az egész elsőre bonyolultnak hangzik, és az alapanyagokba is be kell fektetni, de ez a technika nagyon hálás tud lenni, ha pl. kézi készítésű ajándékot szeretnél készíteni valakinek. Tapasztalat, az emberek imádják.
Stanci írása, ne lopd el.
|